Michelin Türkiye Umum Müdürlüğü’ne Thibault Dornon getirildi

Michelin Türkiye Umum Müdürlüğü’ne Thibault Dornon getirildi

Michelin Türkiye Umumî Müdüriyeti vazifesine Thibault Dornon atandı.

Şirket açıklamasına nazaran, Michelin’in Türkiye Umumî Yöneticisi Thibault Dornon oldu. Eğitim hayatının akabinde Fransız hükümeti ismine mali bilirkişi olarak çalışan ve Lafarge’da çeşitli konumlarda hizmet alan Dornon, bundan bu türlü tüm deneyim ve tecrübelerini Türkiye pazarı için kullanacak.

2001-2005 yılları arasında ENS Paris’te çağdaş tarih kısmını yüksek kademe ile tamamlayan Dornon, 2001-2003 yıllarında kamu siyasetlerinde bilirkişilik kademesi aldı. Dornon, 2003-2004 tarihlerinde Cambridge Üniversitesi’nde tarih sahasında yüksek lisansını bitirdi.

Fransa Dış Ticaret Bakanlığı hususî bürosunda çalışma hayatına başlayan ve eğitimi sırasında Fransız Elçiliğinde de çalışan Dornon, kamu ilgileri konusunda Lafarge Umumî Yönetici Yardımcılığı vazifesinde bulundu. Akabinde LafargeHolcim’de Şark ve Güney Afrika ile Hindistan’dan Sorumlu Ortam Yönetici yardımcılığı vazifesinde bulunan Dornon, kamu siyasetleri, konuşma müellifi ve halkla alakalar konusunda kapsamlı bir deneyime sahip bulunuyor.

Çağdaş Fransız, İngiliz ve Amerikan edebiyatlarının yanı sıra tarihe meraklı olan Dornon, evli ve iki evlat sahibi.

 

fxweb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir