Kaynak bünyesindeki borçlanma müdüriyetine Mustafa Turan atandı

Kaynak bünyesindeki borçlanma müdüriyetine Mustafa Turan atandı

Kaynak ve Maliye Bakanlığı bünyesinde kurulan Borçlanma Umumî Müdüriyeti vazifesine Mustafa Turan getirildi.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Kaynak ve Maliye Bakanlığı bünyesinde Borçlanma Umum Müdüriyeti kuruldu. Kamu Finansmanı Umumî Müdüriyetinin devlet iç borçlanmasını yürütme hizmeti ile Dış Ekonomik Münasebetler Umumî Müdüriyetinin kimi vazifeleri yeni müdüriyete devredildi.

Kaynak ve Maliye Bakanlığından alınan haberlere nazaran, oluşturulan Borçlanma Umum Müdüriyetine Mustafa Turan atandı.

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Mühendisliği kısmından 2002’de mezun olan Mustafa Turan, 2003’te VakıfBank’ta Müfettiş Yardımcısı olarak çalıştı. Müfettiş olarak 2005-2008 yılları arasında hizmet yapan Turan, Yatırımcı Bağlantıları Müdüriyeti ve Yönetici Yardımcılığı vazifelerini mekanına getirdi. 2012’de VakıfBank Memleketler arası Bankacılık ve Yatırımcı Alakaları Lideri olarak atanan Turan, hala Yatırımcı Alakaları, Yapılandırılmış Finansman ve Dış Ticaretin Finansmanı kısımlarından sorumlu olarak vazifesini sürdürüyor.

Turan, 2016-2019 arasında VakıfBank International AG Viyana’da Risk Komitesi Yöneticisi, Kontrol Komitesi Başkanvekili ve Kredi Komitesi Üyesi olarak vazife yaptı, Türk bankaları arasında birinci orta vadeli tahvil ihraç programının oluşturulmasında ve anapara gibisi tahvillerin ihracında etkin rol aldı.

Tıpkı devranda Vakıfbank Kurumsal Idare Komitesi üyesi olan Turan ileri seviyede İngilizce biliyor.

 

 

 

sürecek…

fxweb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir