Hong Kong Memleketler arası Havalimanı’nda uçuşlar tekrar başladı

Hong Kong Memleketler arası Havalimanı’nda uçuşlar tekrar başladı

Hong Kong basınından Sing Tao Daily gazetesinin haberine nazaran Hong Kong Milletlerarası Havalimanında, dün protesto şovlarının ağırlaşması nedeniyle tüm uçuşlar iptal edildi. İptal edilen uçuşların sayısı 200’ü geçti.

Havalimanında bugün itibarıyla birtakım seferlere yine başlandı. Hong Kong havayolu şirketi Cathay Pacific Airways da hudutlu sayıda uçuş yapılacağını açıkladı.

Havalimanının geliş kısmında cuma günü oturma aksiyonu halinde başlayan protestolar dün gidiş kısımında da yapılmaya başlanmıştı.

Göstericilerin sayısının giderek artması, yolcuların check-in ve varış süreçlerini tamamlamasını yavaşlatmış ve daha sonra tüm uçuşlar iptal edilmişti.

Yerkürenin en işlek havalimanlarından biri olan Hong Kong Milletlerarası Hava Limanı’nda günlük bin civarı uçuş yapılırken, havalimanı yıllık ortalama 75 milyon yolcuya hizmet veriyor.

– Hong Kong protestolarla gündemde


Çin’in Hong Kong Kişisel İdari Ortamı, Hong Kong’da karar giyen yahut haklarında suçlama argümanları bulunan şahısların Çin’e, Makao Hususî İdari Kesimi’ne ve Tayvan’a iadesini kolaylaştıran yasa tasarısı ve buna karşı yapılan protestolarla yerküre gündeminin birinci sıralarında yan alıyor. 
Söz konusu yasa tasarısının görüşülmesi, protestolar nedeniyle 15 Haziran’da askıya alınırken, şovlarına devam eden protestocular ise yasa tasarısı resmi olarak iptal edilene kadar aksiyonlarını sürdüreceklerini açıklamıştı.

AA

fxweb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir