Gram altın 285 lira seviyelerinde

Gram altın 285 lira seviyelerinde

Altının gram fiyatı, evvelki kapanışa nazaran yüzde 0,3 kıymet çıkarıyla 285 lira seviyesinde seyrediyor.

Dün, dolar kurundaki yükselişe koşut paha kazanan gram altın, günü yüzde 0,7 artışla 284,2 liradan tamamladı.

Altının gramı, bugüne de yükselişle başlamasının akabinde saat 10.50 itibarıyla evvelki kapanışın yüzde 0,3 üzerinde 285 liradan süreç görüyor. Tıpkı dakikalarda Kapalıçarşı’da çeyrek altın 464 lira, Cumhuriyet altını da 1.899 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı ise şu sıralarda evvelki kapanışa nazaran yüzde 0,3 artışla 1.509,5 dolardan süreç görüyor.

Analistler, gelecek hafta yürürlüğe girecek ABD’nin Çin eserlerine getirdiği ek gümrük tarifelerinin, bugün Washington’da başlayacak müzakerelerin birinci kısmında görüşüleceği ve ertelenmesini sağlayacak bir muahedeye varılabileceği beklentilerinin global risk iştahını artırdığını söz etti.

Artan risk iştahına koşut altın fiyatlarında aşağı cepheli hareketin gözlemlenebileceğini tabir eden analistler, ticaret görüşmelerine ait haber akışının yatırımcıların odağında olduğunu söyledi.

Analistler, Suriye haddine ait gelişmelerin dolar kuru üzerinden altının gram fiyatında belirleyici olacağını belirterek, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.490 doların destek, 1.510 ve 1.525 dolar seviyelerinin direnç konumuna gelebileceğini, gram altında ise 287 liranın direnç olarak öne çıktığını kaydetti.

 

 

fxweb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir