“Fed’in nema indirim arası nemaları ya çok yükseltir ya negatife düşürür”

“Fed’in nema indirim arası nemaları ya çok yükseltir ya negatife düşürür”

Fed, döngü ortası genişlemesinden çekilmesinin akabinde mevcut durumdan şad olduğu cephesinde sinyal verirken, Wall Street stratejistleri ABD Kaynak nemalarının istikametine ait her zamankinden daha çokça fikir ayrılığına düşmüş durumda.

JPMorgan Chase & Co. stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, Fed’in “sigorta” indirimlerinin sona ermesiyle birlikte 10 yıllıkların getirisinin gelecek ay ayda 100 baz puan yükselebileceği ihtarında bulundu.

Bank of America Corp.’tan Bruno Braizinha, kimi ABD tahvillerinde nemaların 2021 yılına kadar eksiye dönebileceğini düşünüyor. Braizinha Fed’in nemaları sıfıra kadar indirebileceğini belirtti.

Fed’in iletisi, ABD’de güçlü gelen geçen ayın istihdam verisi ve ABD – Çin ticaret görüşmelerine ait optimistlik bir sonraki nema indirimi beklentileri 2020’ye itti. Fed fonlama vadelileri çeyrek puanlık getiri indirimini Eylül ayına kadar tam fiyatlamıyor.

UBS Group AG tahvil nemalarında bu yıl aşağıo cepheli potansiyel görüyor. ABD Kaynak tahvillerinin “çok ucuz” olduğunu belirten UBS ABD tahvil stratejisi ünite başkanı Chirag Mirani, 10 yıllıkların getirisinin 2019’u yüzde 1 seviyesinde tamamlayacağını varsayım ediyor.

Almanya ve Fransa’nın tahvil nemalarının eksiye dönmesiyle birlikte yatırımcıların müspet getirili ABD tahvillerine yanlışsız itildiğini belirten HSBC Holdings Plc. ise rallinin şimdi bitmediğini düşünüyor. Max Kettner’in öncülük ettiği HSBC stratejistlerinin notunda “Biz tahvillerdeki ralliye balon denmesine sert bir biçimde karşı çıkıyoruz.” dendi. Banka yatırımcılara ABD ve muhit Avrupa devletlerinin kaynak tahvillerini tavsiye ediyor.

fxweb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir