“Brexit itilafı imkansız değil”

“Brexit itilafı imkansız değil”

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve İrlandalı mevkidaşı Leo Varadkar, Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği’nin bir itilafa varmak için vakitlerinin daralmasıyla öğlen yemeğinde bir araya gelecekler. Tarafların itilafa varmak konusunda optimist açıklamalarda bulunamadığı şu günlerde İrlanda hükümeti “imkansız değil” açıklamasıyla varolan belirsizlikleri derinleştirdi.

İrlandalı Bakan “anlaşma imkansız değil” dedi

İrlanda Sıhhat Bakanı Simon Harris tarafından yapılan açıklamaya nazaran , Leo Varadkar ve Boris Johnson,  Brexit müzakeleri ile görüşme yapacaklarını belirterek, itilafın son aşama güçlükle olduğunu lakin imkansız olmadığını söyledi.

Bakan, katıldığı bir radyo programında hükümetin Johnson’a güvenip güvenmediği sorusu üzerine, Bu manada Birleşik Krallık’ın politik sistemine güveniyoruz” dedi.

Bunun öncesinde,  Birleşik Krallık kabinesinden Kwasi Kwarteng  hala anlaşmak için güzel bir talih var” biçiminde açıklama yapmıştı.

Kwarteng BBC radyosuna yaptığı açıklamasında iki başkan sohbet etmek için bir araya gelmedi, önemli olarak dertleri çözmek ve mutabakata varmak konusuna odaklanıyorlar” dedi.

fxweb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir